Sociálne fenomény mladých ľudí

Autor: Miriam Kufová | 11.1.2014 o 17:37 | (upravené 12.2.2016 o 13:57) Karma článku: 4,02 | Prečítané:  984x

Sociálnych fenoménov mladých ľudí je v dnešnej dobe veľmi veľa. Pokúsim sa dať do pozornosti tie, ktoré sú pre dnešných teenagerov doslova „top“.

 

 

U dnešných mladých ľudí to býva tak, keď fajčíš, piješ, hovoríš vulgárne, flákaš sa do rána po vonku a obliekaš sa podľa najnovšej módy, tak si skrátka "in". Myslím, že nejednému človeku by sa nad týmto tvrdením pozastavil mozog. No najsmutnejšie na tom všetkom je, že to je pravda.

Čoraz viac sa v médiách dozvedáme, že pre alkohol prišiel o život nejaký neplnoletý, mladý človek. Prečo? Skrátka v tej chvíli si myslel, že je najväčší majster sveta. Pravda je taká, že si tým, s kým sa stretávaš. Veľmi rýchlo ťa môže čokoľvek a ktokoľvek ovplyvniť.

Nájsť si dobrú bandu skutočných priateľov, ktorým na tebe záleží, je v dnešnej dobe na nezaplatenie. Zodpovedný rodič, ktorému záleží na svojom potomkovi by také niečo nedopustil. Potom mu nezáleží ani na sebe.

Pokojne si môžu povedať, že on/ona už na to vek majú, tak nech sa sami starajú. Ale vážne si myslíte, že takýto prístup je skutočne efektívny?

Keď v tom budú naďalej pokračovať bez toho, aby do toho niekto zasiahol, tak v budúcnosti nedosiahnu nič. Budú ničím.

Ďalším takým fenoménom sa stal Patrik "Rytmus" Vrbovský.

Stal sa akoby vzorom pre dnešných mladých ľudí. Dá sa povedať, že je pre nich najskloňovanejším menom. Svojimi vulgárnymi piesňami, "frajerským" šaškovaním a svojimi prejavmi si získal srdcia teenagerov.

Neskôr začali na známej sociálnej sieti kolovať fotky, ktoré sú postavené na Rytmusovom výroku, ako napríklad: „Si zabil,“ ktorý sa neskôr zmenil na: „Si vychytal.“

Jedným z fenoménov je aj zoznamovanie sa cez internet. Písať si s človekom, o ktorom nič nevieš, vlastne ani nevieš, či je tým, za koho sa vydáva.

Vôbec nevieš, kto to naozaj je a zopár fotiek ti nemusí dosvedčiť to, že to je práve on či ona.

Nejeden prípad svedčí o tom, ako si dvaja neznámi ľudia navrhli, že sa konečne stretnú a skončilo to vraždou, či znásilnením mladého dievčaťa.

Kam tento svet skutočne speje?

 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

KOMENTÁRE

Američania sa boja, že sa ich krajina čoraz viac podobá Rusku

Liberálnu Ameriku neznepokojuje obava, že Rusko bude riadiť svet.


Už ste čítali?